Lednárovský VineyArt 2022/1

03.07.2022

Milé priateľky a priatelia, toto leto sme obnovili sériu podujatí Lednárovský VineyArt, v rámci ktorých sa vám budeme snažiť potešiť všetky vaše zmysly vínom, prírodou a umením. Spájame v nich živú hudbu, vždy inú formu vizuálneho umenia a víno priamo na mieste jeho zrodu vo vinohrade Fixel (ulica Pri Kolíske).

Budúci piatok 8.7. od 15:00 vám v tomto vinohrade nalejeme napríklad vychladený Veltlín či Rosé Fuechsl, ponúkneme vám aj Cuvée Ruža, Hron a z pivnice pre vás vytiahneme ako zaujímavosť aj rosé z roku 2018.

Vizuálne umenie bude zastúpené módou.Jackova manka a syn je lokálna značka z Čiernej Vody, ktorá z použitých kusov textilu vytvára avantgardnú upcyclovú módu. Každý jeden kúsok je unikátny a nesie myšlienku, ktorá sa často doslova nachádza priamo na doplnku/oblečení. Výťažky, ktoré majú z predaja svojej tvorby putujú na pomoc ľuďom bez domova do Útulku sv. Lujzy.

Hudbou nás zas poteší akustické duo Patrícia Galbi a Martin Vanko, ktorí nám spríjemnia večer od 18:00 tónmi jazzu, popu a funku.

Tešíme sa na vás!